به انجمن خوش آمدید

شما به عنوان یوزر میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از تمامی امکانات لطقا وارد حساب کاربری خود شوید.

vortex team

حملات DoS و DDoS چیست؟

1 ارسال در این موضوع قرار دارد

ddos.png.3e8515e7f4af09a96682e016531b1f11.png

 

حملات از نوع ( DoS ( denial-of-service

به معنی ، جلوگیری از ارائه خدمات میباشد. ایجاد وقفه در دسترسی کاربران به سرور و سایت، یکی از دلایل اصلی این نوع حمله میباشد تا سرویس مد نظر از دسترس خارج گردد. در این نوع حمله درخواستهای زیادی به سرور مد نظر ارسال میگردد و این تقاضاهای زیاد باعث ایجاد ترافیک بالا و استفاده بیش از منابع سرور میگردد. در صورت ادامه حملات و افزایش آنها ، میتواند منجر اختلال در استفاده کاربران سرویس مد نظر گردد و یا در صورت تداوم حملات و گسترش آنها ، میتواند منجر به لود بسیار بالای سرور و دان شدن آن گردد. در این نوع حملات هدف اصلی هکر ها، جلوگیری از روند ارائه خدمات و از دسترس خارج شدن سایتها یا سرور های مقصد میباشد.

 در حملات DOS معمولا هکر از یک سرور یا یک سیتم برای انجام این حملات مخرب خود استفاده میکنند.

 

حملات از نوع ( DDoS ( distributed denial-of-service

در يک تهاجم از نوع DDoS ، يک مهاجم ممکن است از کامپيوتر شما برای تهاجم بر عليه کامپيوتر ديگری استفاده نمايد . مهاجمان با استفاده از نقاط آسيب پذير و يا ضعف امنتيی موجود بر روی سيستم شما می توانند کنترل کامپيوتر شما را بدست گرفته و در ادامه از آن به منظور انجام عمليات مخرب خود استفاده نمايند. ارسال حجم بسيار بالائی داده از طريق کامپيوتر شما برای يک وب سايت و يا ارسال نامه های الکترونيکی ناخواسته برای آدرس های Email خاصی ، نمونه هائی از همکاری کامپيوتر شما در بروز يک تهاجم DDOS می باشد . حملات فوق ، "توزيع شده " می باشند ، چراکه مهاجم از چندين کامپيوتر به منظور اجرای يک تهاجم DoS استفاده می نمايد .

در این نوع حملات که خیلیم سنگینه باعث خرابی زیادی میشه در این حملات هکر ها از بات نت (botnet) استفاده میکنه و به کامپیوتر های زیر مجموعه این زامبی نامیده میشه میتونه از سیستم شما جهت از دسترس خارج کردن سایت ها یا سرور های مقصد استفاده کنه

 

 

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.